esTk Forum Server (esTk.SellHost.Ro)
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Boc premier din nou

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Carameloo
Administrator
Administrator
Carameloo


Mesaje : 57
Data de inscriere : 09/12/2009

Boc premier din nou Empty
MesajSubiect: Boc premier din nou   Boc premier din nou I_icon_minitimeJoi Dec 17, 2009 10:41 am

Traian Basescu: Am emis decretul de desemnare in functia de premier a lui Emil Boc

"Cred ca ati constatat toti atmosfera in care s-a desfasurat dialogul sau partidele. Nu voi mai reveni intr-o sinteza, pentrru ca presa a avut ocazia sa preia pe larg pozitiile partidelor. Inteleg ca unele partide inca n-au iesit din atmosfera de campanie, altele au probleme interne, asa ca ma vad nevoit sa adopt o solutie pe care o pot asigura in momentul de fata pentru ca Romania sa aiba un guvern. Din acest motiv, am emis decretul de desemnare in functia de premier a dlui Emil Boc", a anuntat presedintele Traian Basescu, in cadrul unei declaratii de presa.

Iata cele mai importante declaratii ale presedintelui Traian Basescu:

* Ma vad nevoit sa adopt o solutie pe care o pot asigura in momentul de fata pentru ca Romania sa aiba un guvern
* Am emis decretul de desemnare in functia de premier a dlui Emil Boc
* Vreau sa stiti si care e programul convenit cu UE, FMI si Banca Mondiala pentru ca Romania sa-si redeschida aaccesul la resurse de finantare
* E un program foarte strans, va trebui sa avem Guvern in functiune pe 23 decembrie
* Guvernul trebuie sa depuna bugetul la Parlament pana la finalul anului, pentru ca pe 4 sau 5 ianuarie, Parlamentul sa inceapa examinarea bugetului de stat, iar pe 16 sa avem bugetul aprobat
* Numai cu bugetul aprobat putem solicita prezenta echipei FMI
* Cred ca echipa poate sa termine evaluarea intre 20 si 27 ianuarie pentru ca documentul pentru board-ul Fondului sa fie pregatit
* Se poate estima ca documentul poate fi aprobat in sedinta FMI din 12 sau 15 februarie, nu e inca sigura data dar atunci va fi sedinta.
* Pe data de 17 februarie am putea primi simultan transa a treia, 1,5 milioarde euro si cea de-a patra, 830 miliioane euro.
* Din suma totala jumatate merge la BNR jumatate la Ministerul Finantelor pentru sustinerea deficitului bugetar
* L-am informat pe premierul Emil Boc ca este solutia pentru formarea unui nou cabinet si i-am cerut acceptul
* Sper ca Parlamentul sa dea un raspuns pozitiv acestor urgente pe care le avem

Sursa: Hotnews.ro
________________________________________________________________________________

Omul asta e bolnav. Nu-i normal la cap. Chiar nu mai exista oameni? Oare el chiar crede ca-l accepta careva pe Boc? Il doare-n fund pe Basescu de tara asta. Vai de steaua noastra.
Sus In jos
esTk.sebyku




Mesaje : 14
Data de inscriere : 03/12/2009

Boc premier din nou Empty
MesajSubiect: sebyku   Boc premier din nou I_icon_minitimeDum Dec 20, 2009 2:41 am

Schimb de înjurături între Mircea Badea şi un ascultător

Mircea Badea a răspuns foarte dur unui ascultător care l-a înjurat, în timpul emisiunii sale radio."Dă-l în paştele măsii" =))
Sus In jos
 
Boc premier din nou
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
esTk Forum Server (esTk.SellHost.Ro) :: DiveRsE :: Ultimele Stiri/Scandaluri-
Mergi direct la: